harry potter

neviditený plášť

12. května 2007 v 16:45 | Diddlinka
Inspirován Harryho naviditelným pláštěm vynalezl profesor Tokijské univerzity svůj vlastní kouzelný plášť.Pomocí hledáčku se promítají obrazy objektů,které se nacházejí za člověkem,jenž si plášť oblékne,na vnější stranu pláště.Vypadá pak jäko neviditelný.
ZDROJ: neoficiální průvodce světem Harryho Pottera

bertíkovy lentilky

12. května 2007 v 16:27 | Diddlinka
Jedny z nejoblíbenějších sladkostí světa kouzel,Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak,mohou niní ochutnat i mudlové.Americká firma vyrábějící cukrovinky Jelly Belly prodává bonbony s příchutí opékaných pěnových pusinek,špenátu,špíny a dalších horších věcí.
ZDROJ:neoficální průvoce světem Harryho Pottera

natáčení

12. května 2007 v 16:21 | Diddlinka
Většina záběrů z Bradavic se natáčela v Durhamské katedrále.Záběry z hodiny létání ve Filmu Harry Potter a kámen mudrců se nátáčely na hradě Alnwick a exteriéry byly natáčeny v Glouchertské katedrále.Zobí ulice č.4 je filmovaná na Marlin´s Heron n Bracknellu v Berkshire a jako Gringottova banka posloužila budova úřadu vysokého komisaře pro Austráliii v Londýně.
ZDROJ: neoficiální průvodce světem Harryho Pottera

goyle a crabbe

8. května 2007 v 14:45 | Diddlinka
Cliquez pour voir l'image en taille réelleGregory Goyle
Cliquez pour voir l'image en taille réelleVincent Crabbe

některá-celá jména

21. dubna 2007 v 9:25 | Diddlinka
Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Percy Ignacius Weasley
Harry James Potter
Kornelius Osvald Popletal
Arabela Doreen Figgová
Bratr Brumbála se jmenuje Aberforth
SIRIUS BLACK:Stubby Boardman
Skoro bezhůavý Nick: sir Nicholas de Mimsy-
-Popington
Tyhle jména mám z Fénixova řádu.

Harry Potter a ohnivý pohár-obrázky

17. dubna 2007 v 17:39 | Diddlinka
HP4-obrázky...
Desktop Wallpapers > Gallery > Movies Harry Potter and the Goblet of Fire, 2005, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint
katiecho.jpg Click image to close this window
5.jpg Click image to close this window
6.jpg Click image to close this window
7.jpg Click image to close this window
8.jpg Click image to close this window
9.jpg Click image to close this window
10.jpg Click image to close this window
11.jpg Click image to close this window
12.jpg Click image to close this window
13.jpg Click image to close this window
14.jpg Click image to close this window
15.jpg Click image to close this window
diggory.jpg Click image to close this window
harrypotter.jpg Click image to close this window
krum.jpg Click image to close this window

Harry Potter a ohnivý pohár

17. dubna 2007 v 17:22 | Diddlinka
HP5-info
Harry Potter zahajuje svůj čtvrtý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Ani tentokrát tam není v bezpečí. Bradavice hostí významnou událost - Turnaj tří kouzelnických škol. Z každé vybere toho nejvhodnějšího uchazeče Ohnivý pohár. Proti všem předpokladům je vybrán i Harry, ačkoliv je pro turnaj nezletilý a tvrdí, že se sám vůbec nepřihlásil. Brumbáloi se to vůbec nelíbí, protože turnaj je pořádně nebezpečný. Vypadá to tedy, že někdo opět usiluje Harrymu o život. Navíc mu moc spolužáků nevěří, že se nepřihlásil a v bradavické škole ho spolužáci považují za náfuku, dokonce i jeho věrný kamarád Ron se od něj odvrací. Do toho přichází nový profesor Obrany proti černé magii, který není úplně ... normální. Harryho čekají těžké časy.
Čtvrtý rok Harryho Pottera ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude opět plný překvapení, akce a nebezpečí. Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, kde tři vybraní studenti ze tří nejprestižnějších kouzelnických škol budou plnit řadu nebezpečných úkolů. Teprve čtrnáctiletý Harry je překvapivě do soutěže vybrán jako čtvrtý a jelikož je rozhodnutí Ohnivého poháru závazné, soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost, dokonce i jeho nejbližší začínají věřit, že Harry nějakým trikem pohár přiměl, aby ho vybral. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v nebezpečném bludišti. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě. Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem ...
Harry Potter a Ohnivý pohárDalší školní rok v bradavické škole čar a kouzel je tady. Tentokrát netradičně začíná rovnou v Bradavicích. Neužijeme si tedy žádné úvodní extempore s tetičkou Petunií, strýcem Vernonem ani s Dudleym - Dursleyovi v novém díle již nejsou.
Harry Potter a Ohnivý pohárAni letos to Harry Potter nemá lehké. Proti své vůli a přes svůj nízký věk je nastrčen do účasti v Ohnivém poháru, velkém turnaji kouzelníků mezi třemi kouzelnickými školami, který se tentokrát koná právě v Bradavicích. Kolem Ohnivého poháru se také točí celý film. Je z toho cítit příliš sportovní duch a na temnou atmosféru, kterou nastolil Vězeň z Azkabanu Vězeň z Azkabanu, film nějak nenavazuje. Vlastně až po druhé polovině filmu, kdy přichází na scénu Lord Voldemort v celé své kráse, začne mít film trochu spád, protože během turnaje děj vlastně nikam nepokročí.
Harry Potter a Ohnivý pohárMladí herci nám zase trochu povyrostli, myslím, že u tohoto dílu je rozdíl nejmarkantnější, ale jejich postavy zas tak nezmoudřeli. Zápletka, kdy si celá škola myslí, že je Harry Potter podvodník, protože se do turnaje přihlásil přes svůj nedostatečný věk a nikdo z jeho nejbližších přátel se ho nezastane, naopak se od něj odvracejí, mi přišla trošku přitažená za vlasy. Ještě trapnější však je scéna, ve které se mu za to Ron omlouvá.
Harry Potter a Ohnivý pohárTrochu temnoty do děje vnáší smrt jednoho ze čtyř účastníků turnaje. Ani to však nestačí na to, aby film získal nějakou napínavou atmosféru. Smrt prostě přišla z čista jasna a na závěrečném plese, který mi také moc nesedl, Brumbál pronesl řeč, ve které zabitého studenta vychválil do nebe jako Mirka Dušína.
Harry Potter a Ohnivý pohárNechci, aby si někdo myslel, že se mi Harry Potter a Ohnivý pohár nelíbil. Ano líbil, je to parádní film, ale ve srovnání s těmi předchozími (podle nich ho také posuzuji) je prostě slabší. U takhle rozsáhlého díla zkrátka nemůže být každý díl stejně dobrý. Newell za něj také dostal "jen" milion dolarů, zatímco Alfonso Cuarón dostal za Vězně z Azkabanu 10x tolik a jak se říká Pracuj do výše svého platu :-).
Ba ne, nedával bych to za vinu jenom režisérovi, protože takovýto film je prostě kolektivní dílo. I když většina čtenářů Harryho Pottera tvrdí, že Ohnivý pohár je jako knižní dílo nejlepší. Osobně tomuto filmu dávám skvělou známku, i když si myslím že toho vynechali hodně podstatného. A určitě se těším na další díly filmů i knih.

O filmu:

Harry Potter a Ohnivý pohár
Režie: Mike Newell
V hlavních rolích: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Jason Isaacs, Alan Rickman, Maggie Smith, Clémence Poésy, Ralph Fiennes, Miranda Richardson, Gary Oldman
USA, 2005, 157 min

Harry Potter a vězeň z Azkabanu-obrázky

17. dubna 2007 v 17:19 | Diddlinka
HP3-OBRÁZKY....

Harry Potter a tajemná komnata-obrázky

16. dubna 2007 v 18:17 | Diddlinka
Harry Potter a tajemná komnata
Harry Potter a tajemná komnata
Harry Potter a tajemná komnata

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

16. dubna 2007 v 18:03 | Diddlinka
Infůško o HP3.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z AzkabanuDlouho očekávaný třetí díl Harryho Pottera je tady. Harry tradičně tráví prázdniny u Dursleyových, kde ztropí menší pozdvižení, když proti předpisům použije kouzla proti nenáviděné tetičce Marge. Pak už se vydává na další školní rok do kouzelnické školy v Bradavicích. Bradavice už nepřipomínají Disneyland, ale jsou mnohem temnější, což filmu rozhodně přidává na atmosféře.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z Azkabanu přináší oproti předchozím dílům řadu změn. Asi nejzásadnější byla výměna Chrise Columbuse, režiséra předchozích dvou dílů, za Alfonsa Cuaróna (např. film Mexická Jízda). Smutnější změnou byla nutnost náhrady zesnulého Richarda Harrise, představitele Brumbála, kterého od tohoto dílu bude hrát Michael Gambon. Další změnou je oblečení studentů v Bradavicích. V tradičním hábitu už chodí jen na výuku, zatímco ve volném čase nosí džíny, trička mikiny apod. To sice, jinak temné, atmosféře filmu moc nepřidá, ale lépe se to hodí k dospívajícím teenagerům.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuZápletka filmu se točí kolem Siriuse Blacka (Gary Oldman), obávaného čaroděje a vězně, kterému se neznámým způsobem podařilo uprchnout z věznice Azkaban. Pro Harryho je to velmi špatná zpráva. Za krátko se totiž dozví, že Sirius Black kdysi údajně dopomohl Voldemortovi zabít Harryho rodiče a nyní se chystá i na něj. V této záležitosti sehraje nakonec velkou roli Ronova (Rupert Grint) krysa. Ač se to zdá nepravděpodobné, krysi nejsou tím, čím se zdají být. Ale zpět k Azkabanu. Útěk z Azkabanu je téměř nemožná věc, jelikož ho střeží mozkomoři - velice temné bytosti, které z člověka dokáží vysát veškeré pěkné vzpomínky a následně ho usmrtit. Vzhledem k útěku Siriuse Blacka musí Brumbál, ač nerad, z bezpečnostních důvodů souhlasit s přítomností mozkomorů v Bradavicích.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuVe filmu se několikrát opakuje velice působivý záběr na Bradavice obklopené vznášejícími se mozkomory. Ti jsou ve filmu velmi pěkně ztvárněni a prý nebylo jednoduché je udělat tak, aby nebyli příliš podobní Nazghulům z Pána Prstenů. Dalším novým tvorem, který sehraje důležitou roli, je hypogrif Klofan, se kterým se Harry seznámí v hodině péče o kouzelné tvory. Nové jsou tu i některé kouzelné předměty. Kromě novinek zůstává také mnoho věcí při starém. Draco Malfoy (Tom Felton) stále nemá Pottera rád a přeje mu vše nejhorší, což se mu několikrát vymstí. Nechybí ani Famfrpál, bohužel jen jeden a ještě krátký. Profesor obrany proti černé magii nevydrží, jak známo, učit déle než rok. Tentokrát je to profesor Lupin (David Thewlis), který této "tradici" dostojí a na konci roku je okolnostmi donucen dát výpověď.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuVězeň z Azkabanu se ze všech tří dosud natočených dílů nejvíce, ale v tolerovatelných mezích, odchyluje od knižní předlohy. Zároveň je však jednoznačně nejlepší. Harry Potter tak konečně získal zasloužený spád. Uvidíme, jak si poradí Mike Newell, dnes již známý režisér čtvrtého dílu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Harry Potter a tajemná komnata

16. dubna 2007 v 17:59 | Diddlinka
A tady vám přináším další druhý díl HP.
Druhá kniha od Joane K. Rowlingové vypráví o druhém roku Harryho Pottera v Bradavicích.
Harry se vrací na prázdniny k Dursleovým, ale čeká ho překvapení - jednou večer ho navštíví skřítek Dobby. Dobby mu oznámí, že se nesmí vrátit do Bradavic, kde se budou dít prý strašlivé věci. Harry nesouhlasí, skřítek vezme sváteční puding a kouzlem ho vyklopí na ženu zákazníka strýce Vernona. Dobby docílil toho, čeho chtěl, Harry je zamčen ve svém pokoji a na okně má mříže. Jenže Harryho kamarád Ron se svými bratry ukradnou létající Ford Anglia a pro Harryho si doletí. Zbytekprázdnin tráví Harry u Weasleových, kde pozná Ginny, malou Ronovu sestřičku,která nastupuje do 1. ročníku.
Harrymu a Ronovi ujede spěšný vlak do Bradavic, a tak letí kouzelným autem. Jenže auto se rozbije a místo slávy mají pěkný průšvih. Ve škole se letos stanou hrozné věci. Legenda se stala skutečností: TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA. Po hradu obchází netvor, který napadá mudlovské žáky. Stojí za tím Draco Malfoy? Jenže Harry je také v podezření - má Hadí jazyk a navíc pochybnosti: Nespletl se Moudrý klobouk? Nemá být ve Zmijozelu? Není potomek Salazara Zmijozela?
FILM:
Typ filmu: rodinný
Rok výroby: 2002
Režie: Chris Columbus
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter)
Rupert Grint (Ron Weasley)
Emma Watson (Hermiona Granger)
Robbie Coltare (Rubeus Hagrid)
Tom Felton (Draco Malfoy)

Harry Potter a kámen mudrců

26. února 2007 v 13:22 | Diddlinka
Příběh brýlatého chlapce s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk, se odvíjí ve světě kouzel a fantazie. Začíná v den, kdy ještě docela malý Harry Potter, zůstal na světě sám. Jeho maminka Lily Potterová byla ta nejlepší čarodějka a jeho táta James Potter zase ten nejlepší čaroděj, které všichni znali.

Před večer svátku všech svatých se stala ona tragická událost, která nemá ve světě kouzel obdoby. Co se ten večer opravdu stalo? To nikdo nikdy nezjistil. Zlý a ničemný černokněžník jménem Voldemort toužil vládnout celému světu kouzel a nic ho nedokázalo zastrašit nebo dokonce i zastavit. Chladný Voldemort postupoval dál kupředu a nezajímalo ho, že za sebou zanechává mrtvoly. Jeho oběťmi se stali i James a Lily Potterovi. Harrymu byl v té době jeden rok. Ležel ve své postýlce, když Voldemort zničil jeho rodiče a domov. Záhadou zůstává, proč se Voldemortovi nepodařilo zasáhnout i chlapce. Použil na něj zaklínadlo,při kterém je téměř nemožné, zůstat naživu, ale malému Harrymu se to podařilo. Dokázal kouzlo zlomit a stal se slavným a obdivovaným. Oné osudné noci došlo ještě k další záhadě k Voldemortově zmizení. Po jeho nevydařeném pokusu zabít i Harryho ztratil sílu a zmizel. Nikdo ho už nikdy nespatřil. A tak se chlapec s nachovou jizvou na čele dostal ke svým jediným příbuzným ke strýci Vernonovi a tetě Petunii. Ti ho přijali s nevítaným úsměvem na rtech a ze života mu dělali peklo.

V den chlapcových jedenáctých narozenin nastala v jeho životě velká změna.
Harry je přijat na školu v Bradavicích, aby zde pokračoval ve stopách svých rodičů. Do školy nastoupil 31. července a ve Velké síni bradavického hradu se konala slavnost na počest zahájení školního roku. Harryho přiřadili do nebelvírské koleje, kde se seznámil se svými budoucími nejlepšími kamarády Hermionou a Ronem.

Sotva se Harry stačil v Bradavicích rozhlédnout, nalezl se svými přáteli podivnou stopu. Někdo vykradl bradavický trezor a snažil se dostat za tajemné dveře, kde tříhlavá obluda hlídala kámen mudrců, ale Harry, Ron a Hermiona ještě zatím netušili, co se za těmi dveřmi ve skutečnosti skrývá. Bylo vidět, že v jejich žilách koluje pravá kouzelnická krev. Pustili se do nebezpečného pátrání a zjistili, že za zamčenými dveřmi je ukryt kámen mudrců. Někdo se ho snažil získat, kdo to zůstávalo pro tři kamarády velkou neznámou. Během pátrací doby po pachateli se Harryho vášní stala kouzelnická hra famfrpál. Naučil se skvěle létat a nebelvírské družstvo ho přijalo jako chytače. Chlapcovou zásluhou vyhrávali jeden zápas za druhým.

Čas plynul a tři přátelé už měli jasno. Jen netušili, že se mýlí. Všechny důkazy ukazovaly na profesora Snapea, a tak se všichni tři vydali pro Kámen mudrců.
V hlubokém podzemí Bradavic, kde se Kámen nacházel, ale nenalezli profesora Snapea, jak se domnívali, ale profesora Quirella, který měl dvě tváře - svoji a Voldemortovu, kterého udržovala na živu jen krev z jednorožce.Quirell chtěl Kámen mudrců získat pro svého pána Voldemorta, aby mu dal vlastní tělo... Ale statečný Harry dokázal zabránit profasuru Quirellovi, aby Kámen ukradl a tak ochránil kouzelnický svět před zlým lordem Voldemortem...
 
 

Reklama