Gryf

28. května 2008 v 13:35 | *DiddLinQa* |  Mýtická stvoření nejen Narnie

Gryf:


Vzhled: Tento tvoreček je směsí dvou zvířat, lva a ptáka, především orla. Hlava a křídla patří orlovi a tělo lvovi. Barva těla je rozdílná, proto se lvovi dá přisuzovat pouze a jen stavba těla, nikoliv barva. Gryf má jasné oči, pružné a silné tělo. Jejich velikost byla rozdílná, od několika centimetrů, po několik metrů.
Potrava: Až na ojedinělé vyjímky jsou gryfové výhradnými masožravci. Do jejich jídelničku patří vše, co dokážou ulovit a případně odnést do hnízda, pokud vychovávají mladé. K jejich potravě však patří i lístky květiny nazývané Rustoa. Její požívání posiluje zažívací trakt a zamezuje jeho onemocnění. Zároveň je můžeme vidět na pískovcovích skalách, kde ulamují kusy a polykají. Následkem je rozdrcení veškeré potravy v žaludku a jeho pročištění, neboˇnež do žaludku Rustoa dorazí, její účinky již nejsou tak silné.
Charakter: Gryfové jsou každý rozdílní. Někteří žijí v tlupách, někteří v párech, jiní jako samotáři. Lid příliš v lásce nemají, ale pokud si získáte jejich náklonost, stanou se ochotnými společníky a přáteli, kteří pro váš život nasadí svůj. Avšak získání takové náklonosti je velmi náročné, neboť gryf je velmi moudrým tvorem a zná úskoky lidí.
Schopnosti: Gryf není obyčejným zvířetem, jak už napovídá jejich vzhled. jsou to zdatní běžci i letci, jejich zrak je stejně ostrý, jako mladého orla či jiného dravého ptáka. Avšak oplívají i magií, většinou spojenou se zemí a vzduchem, neboť to jsou místa, která jsou jeho domovem. Jejich magie se aktivuje srdcem a myslí, vždy jejich spojením. Jen náklonost a promyšlení situace přiměje gryfa čarovat. Zbytečně magií neplýtvá. Zároveň je to velmi moudrý tvor, který si vždy ví rady.
Jak se k nim chovat: Gryfové jsou velmi přítulní tvorové, pokud si získáte jejich náklonost. Jsou milí, mají rádi společnost svých přátel a rádi komunikují. Proto se k nim musíme náležitě chovat. Jsou milí, musíme k nim být též milí. Když něco provedou a mi se na ně rozkřičíme, budou to vnímat mnohem víc, než jiní tvorové. Každé odloučení vnímají jinak, než mi. Scházíme jim a užívají si každou chvilku s námi. Každé slovo, které s námi mohou prohodit je pro ně blahem. Tím spíše, když nad námi mohou pronášet moudra a dohadovat se s námi o jejich významu. Intelientní člověk je přínosem.
Gryf:
Sněžný gryf:
OBRÁZKY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S.i.m.o.n.k.a→twoje láááf SBnQo♥→M.T.M.M.R S.i.m.o.n.k.a→twoje láááf SBnQo♥→M.T.M.M.R | Web | 28. května 2008 v 19:08 | Reagovat

Ty jsou moc hezký...good

2 Betty Betty | Web | 28. května 2008 v 19:38 | Reagovat

tohodle zbožNňuju x*

3 ... ... | 22. prosince 2011 v 14:58 | Reagovat

Ráda kopíruješ, anižbys napsala zdroj, co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama