Duben 2007

moje výhra")

27. dubna 2007 v 15:07 | Diddlinka |  my comments-různý věci
Mám tady cenku za 35.bleskovku od tii25.
Díkkkyyyyyy tio25")

!!!!připomínka!!!!

23. dubna 2007 v 19:02 | Diddlinka
ZNOVU PŘIPOMÍNÁM!!!!Že máte možnost zkusit 9.BLESKOVKU.
TAK do TOHO! ")

soutěž

23. dubna 2007 v 18:58 | Diddlinka
Tahle květina poputuje na květnovou soutěž o nejhezčí květinu na blogu-yorga.
Tak pro mě hlasujte!!! Plošííímmm!!! ")
Že je hezká,co?Tak hlasujte pište na ten blog co je v prvním řádku.

některá-celá jména

21. dubna 2007 v 9:25 | Diddlinka |  harry potter
Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Percy Ignacius Weasley
Harry James Potter
Kornelius Osvald Popletal
Arabela Doreen Figgová
Bratr Brumbála se jmenuje Aberforth
SIRIUS BLACK:Stubby Boardman
Skoro bezhůavý Nick: sir Nicholas de Mimsy-
-Popington
Tyhle jména mám z Fénixova řádu.

Harry Potter a ohnivý pohár-obrázky

17. dubna 2007 v 17:39 | Diddlinka |  harry potter
HP4-obrázky...
Desktop Wallpapers > Gallery > Movies Harry Potter and the Goblet of Fire, 2005, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint
katiecho.jpg Click image to close this window
5.jpg Click image to close this window
6.jpg Click image to close this window
7.jpg Click image to close this window
8.jpg Click image to close this window
9.jpg Click image to close this window
10.jpg Click image to close this window
11.jpg Click image to close this window
12.jpg Click image to close this window
13.jpg Click image to close this window
14.jpg Click image to close this window
15.jpg Click image to close this window
diggory.jpg Click image to close this window
harrypotter.jpg Click image to close this window
krum.jpg Click image to close this window

Harry Potter a ohnivý pohár

17. dubna 2007 v 17:22 | Diddlinka |  harry potter
HP5-info
Harry Potter zahajuje svůj čtvrtý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Ani tentokrát tam není v bezpečí. Bradavice hostí významnou událost - Turnaj tří kouzelnických škol. Z každé vybere toho nejvhodnějšího uchazeče Ohnivý pohár. Proti všem předpokladům je vybrán i Harry, ačkoliv je pro turnaj nezletilý a tvrdí, že se sám vůbec nepřihlásil. Brumbáloi se to vůbec nelíbí, protože turnaj je pořádně nebezpečný. Vypadá to tedy, že někdo opět usiluje Harrymu o život. Navíc mu moc spolužáků nevěří, že se nepřihlásil a v bradavické škole ho spolužáci považují za náfuku, dokonce i jeho věrný kamarád Ron se od něj odvrací. Do toho přichází nový profesor Obrany proti černé magii, který není úplně ... normální. Harryho čekají těžké časy.
Čtvrtý rok Harryho Pottera ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude opět plný překvapení, akce a nebezpečí. Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, kde tři vybraní studenti ze tří nejprestižnějších kouzelnických škol budou plnit řadu nebezpečných úkolů. Teprve čtrnáctiletý Harry je překvapivě do soutěže vybrán jako čtvrtý a jelikož je rozhodnutí Ohnivého poháru závazné, soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost, dokonce i jeho nejbližší začínají věřit, že Harry nějakým trikem pohár přiměl, aby ho vybral. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v nebezpečném bludišti. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě. Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem ...
Harry Potter a Ohnivý pohárDalší školní rok v bradavické škole čar a kouzel je tady. Tentokrát netradičně začíná rovnou v Bradavicích. Neužijeme si tedy žádné úvodní extempore s tetičkou Petunií, strýcem Vernonem ani s Dudleym - Dursleyovi v novém díle již nejsou.
Harry Potter a Ohnivý pohárAni letos to Harry Potter nemá lehké. Proti své vůli a přes svůj nízký věk je nastrčen do účasti v Ohnivém poháru, velkém turnaji kouzelníků mezi třemi kouzelnickými školami, který se tentokrát koná právě v Bradavicích. Kolem Ohnivého poháru se také točí celý film. Je z toho cítit příliš sportovní duch a na temnou atmosféru, kterou nastolil Vězeň z Azkabanu Vězeň z Azkabanu, film nějak nenavazuje. Vlastně až po druhé polovině filmu, kdy přichází na scénu Lord Voldemort v celé své kráse, začne mít film trochu spád, protože během turnaje děj vlastně nikam nepokročí.
Harry Potter a Ohnivý pohárMladí herci nám zase trochu povyrostli, myslím, že u tohoto dílu je rozdíl nejmarkantnější, ale jejich postavy zas tak nezmoudřeli. Zápletka, kdy si celá škola myslí, že je Harry Potter podvodník, protože se do turnaje přihlásil přes svůj nedostatečný věk a nikdo z jeho nejbližších přátel se ho nezastane, naopak se od něj odvracejí, mi přišla trošku přitažená za vlasy. Ještě trapnější však je scéna, ve které se mu za to Ron omlouvá.
Harry Potter a Ohnivý pohárTrochu temnoty do děje vnáší smrt jednoho ze čtyř účastníků turnaje. Ani to však nestačí na to, aby film získal nějakou napínavou atmosféru. Smrt prostě přišla z čista jasna a na závěrečném plese, který mi také moc nesedl, Brumbál pronesl řeč, ve které zabitého studenta vychválil do nebe jako Mirka Dušína.
Harry Potter a Ohnivý pohárNechci, aby si někdo myslel, že se mi Harry Potter a Ohnivý pohár nelíbil. Ano líbil, je to parádní film, ale ve srovnání s těmi předchozími (podle nich ho také posuzuji) je prostě slabší. U takhle rozsáhlého díla zkrátka nemůže být každý díl stejně dobrý. Newell za něj také dostal "jen" milion dolarů, zatímco Alfonso Cuarón dostal za Vězně z Azkabanu 10x tolik a jak se říká Pracuj do výše svého platu :-).
Ba ne, nedával bych to za vinu jenom režisérovi, protože takovýto film je prostě kolektivní dílo. I když většina čtenářů Harryho Pottera tvrdí, že Ohnivý pohár je jako knižní dílo nejlepší. Osobně tomuto filmu dávám skvělou známku, i když si myslím že toho vynechali hodně podstatného. A určitě se těším na další díly filmů i knih.

O filmu:

Harry Potter a Ohnivý pohár
Režie: Mike Newell
V hlavních rolích: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Jason Isaacs, Alan Rickman, Maggie Smith, Clémence Poésy, Ralph Fiennes, Miranda Richardson, Gary Oldman
USA, 2005, 157 min

Harry Potter a vězeň z Azkabanu-obrázky

17. dubna 2007 v 17:19 | Diddlinka |  harry potter
HP3-OBRÁZKY....


Harry Potter a vězeň z Azkabanu

16. dubna 2007 v 18:03 | Diddlinka |  harry potter
Infůško o HP3.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z AzkabanuDlouho očekávaný třetí díl Harryho Pottera je tady. Harry tradičně tráví prázdniny u Dursleyových, kde ztropí menší pozdvižení, když proti předpisům použije kouzla proti nenáviděné tetičce Marge. Pak už se vydává na další školní rok do kouzelnické školy v Bradavicích. Bradavice už nepřipomínají Disneyland, ale jsou mnohem temnější, což filmu rozhodně přidává na atmosféře.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z Azkabanu přináší oproti předchozím dílům řadu změn. Asi nejzásadnější byla výměna Chrise Columbuse, režiséra předchozích dvou dílů, za Alfonsa Cuaróna (např. film Mexická Jízda). Smutnější změnou byla nutnost náhrady zesnulého Richarda Harrise, představitele Brumbála, kterého od tohoto dílu bude hrát Michael Gambon. Další změnou je oblečení studentů v Bradavicích. V tradičním hábitu už chodí jen na výuku, zatímco ve volném čase nosí džíny, trička mikiny apod. To sice, jinak temné, atmosféře filmu moc nepřidá, ale lépe se to hodí k dospívajícím teenagerům.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuZápletka filmu se točí kolem Siriuse Blacka (Gary Oldman), obávaného čaroděje a vězně, kterému se neznámým způsobem podařilo uprchnout z věznice Azkaban. Pro Harryho je to velmi špatná zpráva. Za krátko se totiž dozví, že Sirius Black kdysi údajně dopomohl Voldemortovi zabít Harryho rodiče a nyní se chystá i na něj. V této záležitosti sehraje nakonec velkou roli Ronova (Rupert Grint) krysa. Ač se to zdá nepravděpodobné, krysi nejsou tím, čím se zdají být. Ale zpět k Azkabanu. Útěk z Azkabanu je téměř nemožná věc, jelikož ho střeží mozkomoři - velice temné bytosti, které z člověka dokáží vysát veškeré pěkné vzpomínky a následně ho usmrtit. Vzhledem k útěku Siriuse Blacka musí Brumbál, ač nerad, z bezpečnostních důvodů souhlasit s přítomností mozkomorů v Bradavicích.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuVe filmu se několikrát opakuje velice působivý záběr na Bradavice obklopené vznášejícími se mozkomory. Ti jsou ve filmu velmi pěkně ztvárněni a prý nebylo jednoduché je udělat tak, aby nebyli příliš podobní Nazghulům z Pána Prstenů. Dalším novým tvorem, který sehraje důležitou roli, je hypogrif Klofan, se kterým se Harry seznámí v hodině péče o kouzelné tvory. Nové jsou tu i některé kouzelné předměty. Kromě novinek zůstává také mnoho věcí při starém. Draco Malfoy (Tom Felton) stále nemá Pottera rád a přeje mu vše nejhorší, což se mu několikrát vymstí. Nechybí ani Famfrpál, bohužel jen jeden a ještě krátký. Profesor obrany proti černé magii nevydrží, jak známo, učit déle než rok. Tentokrát je to profesor Lupin (David Thewlis), který této "tradici" dostojí a na konci roku je okolnostmi donucen dát výpověď.
Harry Potter a vězeň z AzkabanuVězeň z Azkabanu se ze všech tří dosud natočených dílů nejvíce, ale v tolerovatelných mezích, odchyluje od knižní předlohy. Zároveň je však jednoznačně nejlepší. Harry Potter tak konečně získal zasloužený spád. Uvidíme, jak si poradí Mike Newell, dnes již známý režisér čtvrtého dílu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Harry Potter a tajemná komnata

16. dubna 2007 v 17:59 | Diddlinka |  harry potter
A tady vám přináším další druhý díl HP.
Druhá kniha od Joane K. Rowlingové vypráví o druhém roku Harryho Pottera v Bradavicích.
Harry se vrací na prázdniny k Dursleovým, ale čeká ho překvapení - jednou večer ho navštíví skřítek Dobby. Dobby mu oznámí, že se nesmí vrátit do Bradavic, kde se budou dít prý strašlivé věci. Harry nesouhlasí, skřítek vezme sváteční puding a kouzlem ho vyklopí na ženu zákazníka strýce Vernona. Dobby docílil toho, čeho chtěl, Harry je zamčen ve svém pokoji a na okně má mříže. Jenže Harryho kamarád Ron se svými bratry ukradnou létající Ford Anglia a pro Harryho si doletí. Zbytekprázdnin tráví Harry u Weasleových, kde pozná Ginny, malou Ronovu sestřičku,která nastupuje do 1. ročníku.
Harrymu a Ronovi ujede spěšný vlak do Bradavic, a tak letí kouzelným autem. Jenže auto se rozbije a místo slávy mají pěkný průšvih. Ve škole se letos stanou hrozné věci. Legenda se stala skutečností: TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA. Po hradu obchází netvor, který napadá mudlovské žáky. Stojí za tím Draco Malfoy? Jenže Harry je také v podezření - má Hadí jazyk a navíc pochybnosti: Nespletl se Moudrý klobouk? Nemá být ve Zmijozelu? Není potomek Salazara Zmijozela?
FILM:
Typ filmu: rodinný
Rok výroby: 2002
Režie: Chris Columbus
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter)
Rupert Grint (Ron Weasley)
Emma Watson (Hermiona Granger)
Robbie Coltare (Rubeus Hagrid)
Tom Felton (Draco Malfoy)

desing

15. dubna 2007 v 19:02 | Diddlinka
Anketka o novým desingu blogu líbí se vám?Můžete psát i do komentíků.

fotky míst

7. dubna 2007 v 13:43 | Diddlinka |  Bradavice

modely

7. dubna 2007 v 13:41 | Diddlinka |  Bradavice
Moc pěkná fotečka
Děravý kotel

model bradavic(klášný)

7. dubna 2007 v 13:38 | Diddlinka |  Bradavice

kolejní zvířata

7. dubna 2007 v 13:37 | Diddlinka |  Bradavice

ROZTOMILÁ kolejní zvířátka

NEBELVÍR:

MRZIMOR:

HAVRASPÁR:

ZMIJOZEL:


písně bradavického klobouku

7. dubna 2007 v 13:36 | Diddlinka |  Bradavice
1.ročník
Zdá se vám, že jsem ošklivý-
myslete si co chcete,
chytřejší klobouk než jsem já
na světě nenajdete.
Nechte si svoje buřinky
i své klobouky z plsti-
jsem Moudrý klobouk z Bradvic,
jenž vám nic neodpustí.
Každému vidím do duše,
vím, z jakého je těsta-
nasaď si mě a řeknu ti,
kam povede tvá cesta.
Možná tě čeká Nebelvír
kde mají chrabré srdce,
odvaha, klid a rytířskost,
jdou u nich ruku v ruce.
Nebo tě čeká Mrzimor:
máš jejich mravní sílu,
jsou čestní a vždy ochotní
přiložit ruku k dílu,
či moudrý starý Havraspár,
pokud máš bystrou hlavu,
tam důvtipní a chápaví
vždy najdou čest a slávu.
Nebo to bude Zmijozel,
kde nastane tvá chvíle-
ti ničeho se neštítí
by svého cíle došli.
NAsaď si mě a neboj se
(jen vlastní strach tě leká)!
Já, moudrý klobouk z Bradavic,
ti řeknu co tě čeká!
4.ročník
"Za časů kdy mne ušili,
už je to tisíc let,
žili tu čtyři mágové,
jež doposud zná svět.
Udatný Godric Nebelvír,
jenž cestou svou vždy šel,
a z temných blat a močálů
zchytralý Zmijozel.
Pak z Havraspáru Rowena,
zrozená v lůně hor,
a krásná Helga z údolí,
kde stojí Mrzimor"
Spojil je sen a smělí plán
a v Bradavicích, v touze,
vychovat svoje nástupce,
zřídit školu kouzel.
Každý z těch čtyř tam ovšem měl,
svou vlastní kolej čárů,
neb u těch, jež si vyvolil,
si jiných cenil darů.
Nebelvír nejvíc ze všeho
vždy hledal statečnost,
a v Havraspáru chytrost zas
bývyla první ctnost.
V Mrzimoru víc vážilo,
jak se kdo práce zhostí,
a mocichtivý Zmijozel
si cenil ctižádosti.
Pokavad byli na živu,
ale co pak, až jedenkrat
už tady nebudou?
Zas vyřešil to Nebelvír:
tak padla volby na mě,
a nadali mě moudrostí,
abych vybíral za ně.
Naraz si mě až po uši,
abych tvou duši spatřil:
Já, jenž se nikdy nemýlím,
ti řeknu kam teď patříš"!
5.Ročník
Za dávných dob,

když jsem byl ještě mlád

a Bradavice též,

panovala tu jednota,

jež jinde nenajdeš.

To čtyři věrní přátelé

rozhodli se tehdy spolu

zřídit tu ze všech na světě

nejlepší kouzel školu.

"Společně učme potomstvo,"

řekli a netušili,že osud brzy zavelí,

aby se rozdělili.

Znal snad kdo lepší přátele,

na celém světě širém,

než byli lstivý Zmijozel,

s udatným Nebelvírem ?

Snad pouze jeden další pár,

o němž nebylo sporu :

Rowenu z hradu Havraspár

a Helgu z Mrzimoru.

Co zvrtlo se ? Byl opravdu

tak špatný konec nutný ?

Nu, já tam byl a povím vám

celý ten příběh smutný.

Dí Zmijozel : "Učme jen ty,

co nejčistší krev mají."

Havraspár zas : "My jen ty,co

nejchytřejší se zdají ."

A Nebelvír : Chci toho, kdo

odvahu má a sílu."

Jen Mrzimor byl ochoten

brát všechny bez rozdílu.

Prvotní přátel obavy

zdáli se liché být,

vždyť každý v své koleji

jen koho chtěl,moh mít.

A tak například Zmijozel,

jak říkal jsem už prve,

dál ke studiu přijímal

jen mágy čisté krve.

V Havraspáru pak učit se

jen nejchytřejší směli,

kdo k nebelvírským patřit chtěl,

musel být ctný a smělý.

Ostatní všichni skončili

v dobráckém Mrzimoru

a mezi čtyřmi přáteli

nezdál se být stín sporu.

Tak v naší škole život šel

naoko bez potíží,

čas nesvárů a rozmíšek

už tehdy se však blížil

a čtyři mocné pilíře

bradavického hradu

zachvěli se a začali

zápasit o nadvládu.

Zdálo se tehdy,že boj ten,

v němž druh se s druhem bije,

neslavným koncem hrozí všem

a škola nepřežije.

Až jednoho dne po ránu

Zmijozel náhle zmizel ,

a přestože pře ustaly,

v srdce nám vešla svízel.

Z té nerozlučné čtveřice

tři mezi námi zbyli,

koleje však se nikdy víc

jak dříve nespojily.

Teď Moudrý klobouk přichází,

vy víte,co se chystá:

do kolejí vás rozřadím

na čtyři různá místa.

Letos však přidám něco víc,

poslechněte co zpívám:

když dělím žáky Bradavic,

nepěkný pocit mívám.

Plním sic jen svou povinnost,

přesto se trochu zdráhám,

mám obavy, že škole své

do hrobu pomáhám.

Ach,vězte všichni,kdo tu jste,

že naše škola čelí,

jak nikdy ve svých dějinách

strašnému nepříteli.

Teď musíme se sjednotit,

za jeden táhnout provaz ,

jinak se zevnitř zhroutíme,

tak zní má zpráva pro vás.

Však už jsem dost vás varoval,

co říct jsem chtěl,to víte.

Přistupte,ať do kolejí

se nyní zařadíte.ZDROJ

PROFESOŘI

7. dubna 2007 v 13:34 | Diddlinka |  Bradavice

Tady je profesorský sbor Bradavic

Prof. Binns - Historie kouzel
Prof. Minerva McGonagallová - přeměňování,vedoucí Nebelvíru,zástupce ředitele
Prof. Kratiknot - magické formule,vedoucí Havraspáru

Prof. Severus Snape - lektvary,vedoucí Zmijozelu
Prof. Prýtová - bylinkářství,vedoucí Mrzimoru

Prof. Albus Brumbál - ředitel Bradavic
Prof. Quirell - bývalý učitel obrany proti černé magii (zemřel)
Prof. Zlatoslav Lockhart - obrana proti černé magii (ztratil paměť)
Prof. Remus Lupin - obrana proti černé magii (odešel)
Prof. Alastor Moody - obrana proti černé magii
Madam Hoochová - instruktorka famfrpálu
Madam Pomfreyová - Sestra
Madam Princeová - Knihovnice
Prof. Sinistra - Astronomie
Prof. Sibyla Trelawneová - Věštění
Rubeus Hagrid - péče o magické tvory
Prof. Vektorová - Věštění z čísel

koleje

7. dubna 2007 v 13:33 | Diddlinka |  Bradavice
Tady jsou Bradavické koleje ZDROJ.
BRADAVICKÉ KOLEJE

NEBELVÍR

Nebelvírský znak :
Zakladatel: Godrik Nebelvír
Ředitel: Minerva Mcgonagallová
Barva: Nachová a zlatá
Duch: Skoro bezhlavý Nick
Vchod: Buclatá dáma
Znak: Lev
Nebelvír si cení statečných a odvážných s rytířskou povahou a dobrým srdcem!!!

HAVRASPÁR:
Havraspárský znak:

Zakladatel: Rowena z Havraspáru
Ředitel: Kratiknot
Barva: Modrá a Stříbrná
Duch: Šedivá dáma
Vchod: Brnění
Znak: Orel
Havraspár je pro chytré a nadané kouzelníky, kteří mají i trochu důvtipu.....

MRZIMOR:
Mrzimorský znak:

Zakladatel: Helga z Mrzimoru
Ředitel: Prýtová
Barva: Žlutá a černá
Duch: Tlustý mnich
Vchod: umývárna v prvním poschodí (nevím jistě podle ADNIL je to prý tak)
Znak: Jezevec
Mrzimor je kolej pro čestné, slušné a pracovité kouzelníky.....

ZMIJOZEL
Zmijozelsý znak:

Zakladatel: Salazar Zmijozel
Ředitel: Severus Snape
Barva: Zelená a stříbrná
Duch: Krvavý baron
Vchod: Kamenná zeď
Znak: Had
Zmijozel si cení ctižádostivých kouzelníků, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli vysněných cílů.......

průběh roků

7. dubna 2007 v 13:29 | Diddlinka |  Rupert Grint

ron jako panáček

7. dubna 2007 v 13:28 | Diddlinka |  Rupert Grint

Ron Weasley